Szkoła Podstawowa w Miłowicach

http//czadzik.rox.pl/

PRZYKADY SPRAWDZIANW

PRZYKŁAD SPRAWDZIANU DLA UCZNIÓW KLASY CZWARTEJ – KOLEJNOŚĆ WYKONYWANIA DZIAŁAŃ

1. Wykonaj działania zgodnie z kolejnością:

8×(45-36) + 120:5 - 5×(21 – 19) =

2. Wstaw w miejsce kropek znaki działań tak by zachodziła równość:

28….16…….9 …….7 = 60

3. Jeden mendel to 15 sztuk, a jeden tuzin to dwanaście sztuk.

Irek powiedział:

Gdybym miał o pięć więcej niż pięć mendli widokówek to miałbym ich tyle co Romek.

Romek powiedział:

Mam o trzy widokówki mniej niż 7 tuzinów.

a. Ile widokówek ma Romek?

b. Czy Irek i Romek podają taką samą liczbę widokówek?


4. Produkcja 10kg papieru z drewna wymaga 25 litrów wody, a ta sama ilość papieru z makulatury wymaga tylko 15

litrów wody. Ile litrów wody zaoszczędzimy produkując 400kg papieru z makulatury?


__________________________________________________________________________________________


PRZYKŁADY NA SPRAWDZIAN – MNOŻENIE I DZIELENIE UŁAMKÓW ZWYKŁYCH

1. Samochód pokonuje 156 kilometrów w ciągu 2,6 godziny. Oblicz:

a. ile kilometrów pokona w ciągu 1 godziny

b. ile kilometrów pokona w czasie 3,5 godziny jazdy?

2. Jogurty w opakowaniu po 80 gram i po 200 gram kosztują odpowiednio 0,78zł oraz 1,70zł. Oblicz:

a. w którym opakowaniu jogurt jest tańszy?

b. Ile zapłacisz za 3 mniejsze i dwa większe jogurty?

3. Ania napełniła trzy szklanki o pojemności mlekiem. Okazało się że pozostałe mleko stanowi pojemności dzbanka.

Ile szklanek można napełnić pozostałą ilością mleka?

4. Pięciu uczniów wypija co dziennie rano po mleka każdy. Po ilu dniach wypiją łącznie rano 125 litrów mleka?


I INNE ........
_____________________________________________________________________________________________________

Przykład klasówki – klasa piąta (4.10.2010)

1. Paweł kupił rower górski. Podał sprzedawcy trzy banknoty po 100zł, siedem banknotów po 50zł i cztery banknoty po 20zł. Sprzedawca wydał mu 15zł. Ile złotych kosztował ten rower?

2. Ola, Ada i Iwona zbierały widokówki. Ola miała w swojej kolekcji 1250 widokówek, Ada o 375 więcej, a Iwona o 850 widokówek mniej niż Ola i Ada razem. Ile widokówek było w kolekcji Iwony?

3. Michał chce kupić za 4 500zł komputer. Ma już 1 740zł. Co miesiąc dostaje od ojca185zł, a od babci o 25zł mniej. Za ile miesięcy może kupić ten komputer?

4. Jeden metr materiału kosztuje 38zł, a uszycie jednego garnituru kosztuje 210zł. Z 20 metrów materiału uszyto 8 garniturów. Oblicz koszt uszycia 14 garniturów.

Przejdź do galerii.Przejdź do galerii.Przejdź do galerii.